Co zrobić ze starymi meblami?

To co dla jednych jest stare i zużyte dla innych może być źródłem inspiracji, czymś wyjątkowym, cieszącym tak jak innych nowe meble. Na zachodzie problem starych mebli właściwie nie istnieje – dzięki wystawkom. W określony dzień tygodnia każdy może wystawić swoje meble i inne przedmioty przed dom, skąd każdy może zabrać co zechce. O określonej godzinie z kolei meble zostają odebrane przez śmieciarzy, więc nikt nie musi martwić się o to co nie zostanie zabrane.

stary fotelW Polsce wystawek nie ma. Meble zawsze można postawić obok śmietnika, jednak niewielka liczba osób odważy się by coś stamtąd zabrać. Nie oznacza to jednak, że meble muszą zostać spisane na straty. Można spróbować dwóch dróg – po pierwsze Internet. W Internecie istnieje wiele stron, gdzie można zamieścić swoje ogłoszenia – meble można sprzedać, oddać lub sprzedać za koszt wysyłki. Gdzie? Na allegro.pl, gumtree.pl, tablica.pl. W zależności jakiego rodzaju mebli chcemy się pozbyć można ogłosić się również na forach – szczególnie jeśli są to meble dziecięce, antyki, czy meble z PRL-u. Również portale społecznościowe są odpowiednie do zamieszczenia ogłoszenia – na facebooku informacja rozprzestrzenia się błyskawicznie i dociera do wielu osób.

Drugą drogą jest bardziej tradycyjny sposób – można po prostu popytać wśród znajomych, rodziny, sąsiadów – szczególnie jeśli w pobliżu mieszkają studenci, którzy rzadko kiedy meblują wynajęte mieszkania. Można również udać się na targi staroci, które obecnie są bardzo popularne w dużych miastach, jednak ten sposób wiąże się z kosztami związanymi z transportem, a nie daje gwarancji sprzedaży.

stara lawka do siedzeniaNa pewno najgorszym wyjściem będzie proste wyrzucenie śmieci, warto spróbować zapewnić im nowego właściciela, który da im drugie życie. Każdy wyjdzie na tym dobrze – jest to wyjście ekologiczne, oszczędne, dające satysfakcję i zadowolenie obu stronom. Oczywiście jeśli wszystkie drogi zawiodą meble będą musiały trafić na śmietnik, skąd przy odrobinie szczęścia i stamtąd uda im się wydostać i trafić do nowego właściciela.

Leave a Reply