Dywan czy panele? 1

Urządzając swoje mieszkanie musimy pamiętać o wielu istotnych sprawach, dom to takie miejsce w którym mamy czuć się swobodnie i komfortowo. Dobrze jest przy tym zdecydować się na praktycznie i funkcjonalne rozwiązania. I tak na przykład musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy wybieramy panele czy może jednak dywan?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo wszystko zależy od tego jakie pomieszczenie będziemy urządzać. Jeżeli ma być to kuchnia, jadalnia czy nawet salon to lepiej wybrać podłogę trwałą i odporną na różnego rodzaju zniszczenia. Załóżmy, że na panele rozlewa nam się czerwone wino. W tej sytuacji wystarczy tylko przetrzeć podłogę szmatką i gotowe, a co byłoby gdyby takie wino wylało nam się na dywan? W tym przypadku podłoga drewniana, panele czy płytki są bardziej praktyczne. Z drugiej jednak strony dobrze dobrany dywan może tworzyć odpowiedni klimat danego miejsca. W sypialni o wiele przyjemniej jest bosą stopą stąpać po ciepłym dywanie niż bo zimnych panelach. To samo dotyczy pokoju dziecięcego, chociaż w tym przypadku lepiej pójść w jakąś wykładzinę niż w dywan z długim włosem. Obecne trendy wnętrzarskie odbiegają już od kładzenia dywanów na całej podłodze, teraz chodzi o wyeksponowanie danego miejsca. Załóżmy, że mamy duży salon w którym na całej podłodze ułożone są ciemne panele. Taki egzotyczny parkiet jest bardzo elegancki jednak może sprawiać wrażenie nieco zimnego i nieprzystępnego. Jeśli jednak przy kanapie pod kawowym stolikiem położymy dopasowany kolorystycznie dywan to wnętrze dużo na tym zyska.

Takim akcentem można ocieplić, rozjaśnić, podkreślić. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się dywany w żywych kolorach, odważne, z długim włosiem, przykuwające uwagę. Jeśli zdecydujemy się na panele, bez ochrony dywanu należy pamiętać, że z podłogą należy odchodzić się ostrożnie, unikać chodzenia po domu w butach i odpowiednio ją konserwować.

dywan-nowoczesny-kola

dywan-kropki

dywan-kolorowy

dywan-geometryczny

dywan-fale-puchaty

dywan-agat

dywan-3d

dywan dwustronny-liscie

One comment on “Dywan czy panele?

  1. Odpowiedz bkd Sie 5,2014 09:57

    Nie powiem nic odkrywczego. Kwestia gustu. Z pewnością dywan tańsze rozwiązanie.

Leave a Reply