Jak wybrać kabinę prysznicową?

Kabiny prysznicowe powoli wypierają z naszych łazienek wanny. Dzięki nim możemy zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale też pieniądze, które wydalibyśmy na wodę – w wannie zużywa jej się znacznie więcej. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że współczesne kabiny pod względem komfortu w niczym nie ustępują wannom, ich popularność nie powinna nikogo dziwić.

Kabiny wolnostojące – komfort i elegancja

Kabiny wolnostojące, to rozwiązanie zdecydowanie najwygodniejsze i, według wielu, także najlepiej wyglądające. Wolnostojące kabiny prysznicowe nie są jednak dla wszystkich – wymagają bowiem sporych nakładów finansowych – poza ceną samej kabiny w grę wchodzi w tym przypadku także budowa przyłącza kanalizacyjnego i wodociągowego – oraz dużej ilości wolnej przestrzeni. Większość kabin tego typu wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, więc jej montaż to wydatek na długie lata – pod warunkiem jednak, że jesteśmy gotowi wydać na niego tyle, co na dwie tradycyjne kabiny i dysponujemy wystarczająco dużą łazienką.

Kabiny przyścienne i narożne

Najczęściej spotykany w polskich łazienkach typ – zwłaszcza, jeśli chodzi o kabiny narożne. Ich największą zaletą jest duża funkcjonalność – zmieszczą się w najmniejszej nawet łazience, a korzystanie z nich, pomimo stosunkowo niewielkich wymiarów, jest naprawdę wygodne. Kabiny prysznicowe przylegające do jednej lub dwóch ścian dostępne są w szerokiej gamie wzorów – możemy więc zdecydować się na kabinę na planie prostokąta lub kwadratu, części okręgu lub w innych, bardziej fantazyjnych kształtach.

Wanna i prysznic w jednym

Doskonałe wyjście dla tych, którzy nie mogą zdecydować się, czy wolą wannę, czy też kabinę prysznicową. Montując nad wanną parawan bądź specjalną kabinę możemy cieszyć się zaletami obu rozwiązań – kiedy zależy nam na czasie, bierzemy prysznic, zaś w przypadku, gdy mamy ochotę na dłuższą kąpiel, po prostu napuszczamy do wanny wody. Decydując się na zabudowaną wannę powinniśmy jednak pamiętać, że wejście do niej dużo trudniejsze, niż do zwykłej wanny, dlatego też eksperci nie polecają jej osobom starszym bądź mającym problemy z poruszaniem się.

Prysznic bez brodzika?

Coraz częściej w naszych łazienkach goszczą także natryski bez kabiny prysznicowej. To minimalistyczne rozwiązanie posiada mnóstwo zalet – jest eleganckie, łatwe w utrzymanie i dobrze sprawdza się nawet w najmniejszych wnętrzach. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania podłoża oraz montażu odpływu. Ten ostatni zazwyczaj znajduje się w podłodze, jednak dostępne są również odpływy ścienne – wyglądają bowiem znacznie lepiej, a ich zakup jest mniejszym wydatkiem, niż montaż skomplikowanego systemu odpływu podłogowego.

Pomocy przy tworzeniu artykułu udzielił dystrybutor kabin prysznicowych Łazienki Szydłowski

Leave a Reply