Łóżko piętrowe

Małe mieszkanie jest chyba największą przeszkodą w swobodnej aranżacji pomieszczeń. Podobnie jest z pokojami młodzieżowymi, aby zyskać wolną przestrzeń często trzeba zdecydować się na jakieś ograniczenia. Ciekawym pomysłem wydaje się łóżko piętrowe dla naszych pociech. Pozwala to przede wszystkim wygospodarować trochę wolnego miejsca.

W miejscu w którym mogłaby spać jedna osoba znajduje się przestrzeń dla dwóch osób. Również gdy ma się tylko jedną pociechę można pomyśleć o łóżku piętrowym. W takiej sytuacji rezygnuje się z dolnego stelażu umieszczając tam inny mebel lub zyskując wolną przestrzeń.

Niestety takie rozwiązanie ma też swoje słabsze strony. Łóżka piętrowe często są mniejsze niż te standardowe. Również konieczność snu na większej wysokości może mieć swoje skutki w postaci upadku. Również dla młodzieży, która często ma dość lekki sen, łóżko piętrowe może nie być najlepsze, gdyż każdy ruch osoby śpiącej wyżej lub niżej będzie doskonale słyszalny. Wchodzenie na piętro możliwe jest najczęściej po drabince, która nie jest zbyt bezpieczna, a więc mniejsze dzieci nie będą mogły z niej korzystać. Co zatem wybrać? Czy łóżko piętrowe ma więcej zalet czy wad? O tym trzeba zdecydować samodzielnie. Coś co dla jednego będzie wadą dla drugiego może stanowić zaletę i na odwrót. Pamiętajmy, że łóżko piętrowe to w wielu przypadkach mnóstwo frajdy i dodatkowej zabawy.

Leave a Reply