Meble do sali konferencyjnej

Sale konferencyjne, to przestrzenie pod wieloma względami bardzo wymagające – warto projektować je z największą starannością i bez oszczędzania. Chodzi tu nie tylko o meble, czy wystrój – a więc kwestie estetyczne, ale przede wszystkim inwestowanie w nowe technologie oraz odpowiednio przystosowane do nich meble, wykorzystujące innowacyjne rozwiązania. Należy zadbać o komfort i wygodę, każdego przyszłego użytkownika Sali.

Sale konferencyjne powinny być maksymalnie funkcjonalne, dlatego najlepiej wybierać meble modułowe, łatwe do przesuwania i ustawiania w różnych konfiguracjach. Sala musi sprawdzić się w różnych sytuacjach, zarówno podczas kameralnych, jak i większych biznesowych spotkań, czy szkoleń. Aby sprostać rozmaitym wymaganiom warto również rozważyć możliwość zakupu mebli składanych, których przechowywanie, nawet na małych powierzchniach jest znacznie ułatwione. Bardzo ciekawą ofertę można znaleźć na stronie www.mil.com.pl.

Wygodne, tapicerowane i odpowiednio wyprofilowane krzesła konferencyjne to podstawa, niezależnie czy chodzi o prezentowanie pomysłu lub produktu przed klientem, czy szkolenie lub konferencję – należy zadbać o komfort, dzięki któremu słuchacze nie będą rozpraszani i w pełni będą mogli skoncentrować się na przekazywanych treściach. Meble powinny być też łatwe w utrzymaniu i wytrzymałe, tak by sala zawsze wyglądała schludnie i profesjonalnie.

krzesło konferencyjne

Nawet niewielkie salki mogą być ciekawie aranżowane – warto wypracować kilka układów, które sprawdzą się w różnych sytuacjach i które będą odpowiednie dla mniejszych i większych spotkań. Zawsze należy jednak pamiętać o odpowiedniej ergonomii i wygospodarowaniu przestrzeni dostosowanej do potrzeb użytkowników. Nie ma sensu zagracać salki, czy przesadzać z ilością sprzętów. W przestrzeni tego typu doskonale spełni się, tak modny i na wiele ciekawych sposobów wykorzystywany w projektach, minimalizm.

Ciekawy charakter i odpowiednia aranżacja w firmowych salach są niezwykle istotne – powinny korespondować z charakterem Firmy, stać się jej wizytówką. Sala konferencyjna to jedno z kluczowych w Firmie miejsc! Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, przyjrzeć się różnym projektom i dokładnie przemyśleć aranżację pod kątem funkcjonalności, estetyki, potrzeb. Dobrze zaprojektowana sala może stać się kluczem do sukcesu.

Podstawowe ustawienia w salach konferencyjnych, to układy zamknięte i otwarte, na planie łuku, koła, podkowy, kwadratu lub „okrągłego stołu”. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale przede wszystkim swoje zastosowanie – w zależności od sytuacji starajcie się wybierać odpowiednie ustawienia, tak by służyły waszym celom.

Wyposażając salę nie zapomnijcie o odpowiednim sprzęcie – rzutniku, ekranie, dobrym okablowaniu pomieszczenia (najlepiej dyskretnym), a także dobrym oświetleniu i możliwości zaciemnienia Sali. Dla wygody warto również zadbać o dystrybutor z wodą, czy ekspres do kawy. Również system komunikacji z salki nie pozostaje bez znaczenia!

Leave a Reply