Kuchnia w stylu retro

Moda na retro trwa już od kilku dobrych lat, ale można powiedzieć, że dopiero teraz na rynku pojawia się prawdziwy wybór. Urządzając kuchnię można pokusić się już nie tylko o retro dodatki, ale o całą kuchnię rodem z francuskiej wsi. Nie jest to rzecz jasna tania zabawa, a i czasochłonna – skompletowanie całej kuchni nadal wymaga odwiedzenia wielu sklepów i długich poszukiwań w Internecie, ale efekt może być naprawdę cudowny i zaskakujący, szczególnie, że w Polskich domach króluje nieprzerwanie jeden styl już od wielu lat.

kuchnia retro stylowo

Dlaczego retro? Kuchnia w stylu retro, to kuchnia jasna, prosta, drewniana, w stylu rustykalnym, wchodząc do niej można poczuć się jak w Prowansji – spokój i harmonia, tak określiłabym to wnętrze. Czy to nie jest wystarczająca zachęta do takiego wystroju? Każdy w końcu zasługuje na odrobinę piękna!

Kilka prostych zasad. Styl retro, to nie styl dowolny – na wiele można sobie pozwolić – nieład w takim wnętrzu nawet może zachwycać, ale na kilka błędów należy uważać.

kuchnia retro

Po pierwsze zawsze wybierajcie jasne kolory, pastelowe, chłodne, wszelkie odcienie bieli. Styl retro w połączeniu z ciemnymi szafkami i podłogami staje się przytłaczający.

Jeśli chodzi o dodatki, to celujemy w dwie grupy: nowoczesne oraz retro. Tak, łączenie jest dozwolone! Nowoczesność tak, ale jedynie w sprzętach kuchennych i akcesoriach do gotowania, wszelki ozdoby zaś rustykalne.

kuchnia klasyczna retro

Właściwie te dwie zasady są najważniejsze, wnętrze retro jest wnętrzem z duszą, powinno być odzwierciedleniem osobowości mieszkańców, a więc udzielanie konkretnych rad nie ma w tym wypadku sensu!

użytkownicy szukali:
  • yhs-002

Leave a Reply