Nowoczesne lampy wiszące

Nic nie nada wnętrzu takiego charakteru, jak dodatki.  Jednym z najprostszych rozwiązań – jak ożywić wnętrze, nadać mu bardziej nowoczesny charakter, przykuć wzrok – jest zamontowanie nowoczesnej, dużej lampy – wiszącej, ewentualnie stojącej. Najlepiej sprawdzają się one we wnętrzach jasnych i o wysokim suficie, w małych przestrzeniach mogą wydać się przytłaczające, warto wtedy postawić na ciekawą lampę stojącą, zaś na suficie poprzestać na czymś minimalistycznym.

Od kilku sezonów najmodniejszymi trendem są lampy szklane, plastikowe oraz z wszelkich materiałów pochodzących z recyklingu.  Prym wiodą lampy transparentne i w stylu glam. Dość popularne są również lampy o geometrycznych kształtach, plastikowe, często imitujące instalacje z papieru. Jeśli chodzi o kolorystykę – najlepiej postawić na bezpieczne kolory jasne – białe, szare, beże. Ewentualnie w żywych kolorach, kontrastujących z wystrojem pokoju – kolorowe lampy sprawdzą się tylko w jasnych wnętrzach. W ciemnych wnętrzach najlepiej swoją rolę spełnią lampy z materiałów przezroczystych, o ciekawych kształtach, wielożarówkowe, z płaszczyznami odbijającymi światło.

Nadal warto również postawić na klasyczne, ponadczasowe designerskie, minimalistyczne projekty, które spełnią się w klasycznych wnętrzach.

lampa świecaca nerka

Leave a Reply