Podstawowe akcesoria do kominka 1

Jeżeli posiadamy kominek to jest to z pewnością wymarzone miejsce wielu domowników. Kojarzy nam się z ciepłem, romantyzmem i chwilą relaksu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają nam na montaż nie tylko tradycyjnych kominków w których pali się drewnem, ale także na tak zwane biokominki, które mogą być zamontowane nawet w sypialni.

stojak kominkowy

Jeżeli już posiadamy kominek to warto jest uczynić z niego centralny punkt danego pomieszczenia, to wokół kominka najczęściej toczy się życie rodzinne. Producenci dają nam możliwość zakupu wielu akcesoriów, których zadaniem jest ułatwienie nam rozpalanie ognia oraz uatrakcyjnienie wyglądu kominka. Zaczynając od samego początku oprócz dobrego drewna potrzebna nam będzie także jakaś rozpałka. Może być one w płynie lub w postaci małych pociętych deseczek na przykład ze świerku. Ta druga jest bardziej naturalna i ekologiczna.

akcesoria kominkowe na drewno

Poza tym przydadzą nam się także specjalne kosze do przenoszenia i przechowywania drewna. Mogą być one metalowe, wiklinowe lub bardzo nowoczesne czyli skórzane. Taki skórzany pojemnik na drewno sprawdzi się w wielu dizajnerskich wnętrzach. Poza tym niezbędne będą nam także przyrządy służące do czyszczenia kominka. Obecnie można kupić całe zestawy umieszczone na eleganckich stojakach, w ich skład wchodzą szczotki oraz szufelki i pogrzebacze. Elementem dekoracyjnym są także szklane lub metalowe parawany.

A jeżeli zamiast tradycyjnego kominka mamy bio kominek to możemy zakupić sobie specjalne ceramiczne polana i gałęzie dekoracyjne, które doskonale imitują prawdziwe drewno.

One comment on “Podstawowe akcesoria do kominka

  1. Odpowiedz Ameri-Pol Paź 4,2013 19:40

    Taki kominek, a obok stylowy kosz do przenoszenia i przechowywania drewna oraz przyrządy potrzebne do użycia przy kominku może bardzo ciekawie wyglądać w salonie.

Leave a Reply