Półka na książki

Ostatnio u mnie w domu trochę remontów, ale to co mnie najbardziej cieszyło, to zafundowanie sobie prawdziwej, pięknej biblioteczki. W końcu. Na początku chciałam po prostu postawić na zwykłe półki, z litego drewna, bez udziwnień. Ale zaczęłam przeglądać i znalazłam naprawdę sporo inspiracji. Garstka informacji i porad dla zainteresowanych.

Po pierwsze jeśli masz dużo książek, a na półkach nie będziesz trzymał powietrza – stawiaj na klasyczne wzory, ciekawe regały wypchane książkami tracą swój urok.

Po drugie – zwracaj uwagę na stabilność mebla, mocowania do ścian, albo po prostu postaw na zawieszane półki na książki. Moim typem są właśnie te ostatnie, głównie dlatego, że nie dają wrażenie niedokończenia i nie ogranicza nas wysokość mebla. Za to jeśli macie niewiele książek, możecie śmiało zdecydować się na regał niski, który będzie służył jednocześnie jako stolik, a jednocześnie będzie stał stabilnie.

W wypadku półek przemyśl również sposób ich mocowania. Nie każde ściany nadają się do wszystkich rodzajów mocowań, także zasięgnij języka. Możesz wybrać tradycyjne lub ozdobne kątowniki, półki możesz zawiesić lub zamontować je na bolcach z jednej strony wchodzących w ścianę, z drugiej w półkę.

Regały? Dobierz je dobrze, przemyśl czy będą się prezentować samodzielnie, tak jak tego chcesz, czy nie przytłoczą pokoju. Najbezpieczniejszym wyjściem są proste regały na książki, bez ozdobników, ale sprawdzają się one tylko kiedy masz dużo książek, gdy chcesz mieć na półce również inne rzeczy możesz poszukać bardziej nietypowych mebli.

wysoki regal na ksiazki

regaly na ksiazki

regal na ksiazki

polki na ksiazki nowoczene

fajne polki na ksiazki

użytkownicy szukali:
  • meble do domowej biblioteczki
  • półki na książki

Leave a Reply